Zákazník

1. Čo je VITA?

VITA je online zážitková vzdelávacia platforma, ktorá vás naučí programovaťtvoriť grafikumarketing a reklamu. Ďalej vzdeláva v oblasti manažérskych zručností a osobného rozvoja.

2. Čo znamená skratka VITA?

VITA je Virtual IT Academy. E-learning z pohodlia tvojho domova.

3. Aké sú benefity vzdelávania prostredníctvom VITA? Prečo práve VITA?

VITA obsahuje najväčší počet 400+ online kurzov na Slovensku. Všetky naše kurzycertifikovanéakreditované medzinárodnými IT a vzdelávacími inštitúciami vrátane Ministerstva školstva. Súčasťou každého online kurzu je certifikát o absolvovaní, príručka, online materiály ako sú cvičenia, e-knihy, ťaháky a publikácie cca 500 MB. Poskytujeme video záznamy z prezenčných kurzov IT Academy. Celková dĺžka kurzu je tvorená okrem základných 4-10 hodín video obsahu aj video obsahom kurzov z minulých rokov alebo bonusovým obsahom.

Naši lektoricertifikovaní Microsoft, Google, Axelos, CISCO tréneri a garantujeme spokojnosť.

IT Academy VITA Certifikácia

4. Ako sa VITA používa? Potrebujem nejaké špeciálne prihlásenie, heslá?

Na používanie VITA vám stačí internetový prehliadač a chuť učiť sa nové veci. Po zakúpení online kurzu dostanete prístup ku kurzom a elektronickým materiálom. Prihlasovacie údaje ako meno a heslo si vyplníte pri registrácii na www.vita.sk.

Ako fungujú kurzy VITA

Ako fungujú Online Kurzy 2

Ako fungujú Online Kurzy 3

5. Môžem vidieť ukážku kurzu, nejaké video?

Samozrejme. Pri každom kurze máme rozsiahlu video ukážku zdarma 1-2 hodiny. Súčasne na našom YouTube kanáli je viac ako 800 rozsiahlych ukážok kurzov. Určite odporúčame odoberať náš YouTube kanál.

https://www.youtube.com/c/IT-AcademySK

YouTube Kanál Video Ukážky

6. V akom formáte sú videá? Mám 10 ročný PC a neviem či to moja šunka zvládne?

Videá sú uložené na VIMEOYOUTUBE. Elektronické materiály sú dostupné v ZIP súbore. Príručky a e-knihy máte k dispozícii na stiahnutie vo formáte pdf. Bez problémov to teda zvládne aj 10 rokov starý PC. Videá sa dajú prehrávať aj na smartfónoch a tabletoch.

Vimeo Online Kurzy Videá

7. Video mi nejde prehrať, viete mi poradiť v čom môže byť chyba?

Videá sa prehrávajú v prehliadačoch ako Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge alebo Internet Explorer. Odporúčame mať aktualizovanú verziu prehliadača s podporou prehrávania videí. V prípade, že ste za kurz zaplatili a máte aktivovaný prístup k online kurzu, nie je dôvod, aby vám kurz/video nešlo spustiť. Vyskúšajte nasledovné:

 • Klasické obnovenie/refresh stránky prehliadača stlačením klávesovej skratky F5
 • Obnovenie/refresh stránky s ignorovaním cache pamäte stlačením klávesovej skratky Shift + F5 alebo Ctrl + F5 podľa prehliadača
 • Odhlásiť sa a znova prihlásiť do svojho VITA účtu

8. Vadilo by keby svoj prístup prezdieľam?

Elektronický obsah je chránený autorským zákonom. Nie je možné teda tento obsah predávať, prenajímať, požičiavať, šíriť, distribuovať, vysielať, sublicencovať alebo iným spôsobom priraďovať práva k Elektronickému obsahu alebo akejkoľvek jeho časti akejkoľvek tretej strane.

Zakúpená lincencia je viazaná na 1. osobu a email, ktorý ste zadali pri objednávke. Ak sa zistí možné prezdieľanie tretej strane bude vám, prístup zablokovaný podľa obchodných a všeobecných podmienok.

9. Mám záujem si zakúpiť viaceré online kurzy, nejaká zľavička by sa nenašla?

Ročné predplatné na všetky online kurzy na stránke VITA.sk je aktuálne v zľave až 80%. Každý ďalší rok nášho ročného predplatného máte s 20% zľavou použitím nášho zľavového kupónu. Zľavové kupóny sa vkladajú do poľa promo kód v objednávke a sú zasielané spolu s upozornením o dátume ukončenia predplatného 14 a 7 dní vopred.

Po zakúpení kurzov rovnako získate prístup do bonusovej sekcie, kde je možné využiť rôzne zľavy na služby a produkty vrátane zliav (7-15 %) na softvér. Pri akciách 1 + 1 kurz zdarma sa tieto zľavové kupóny nekombinujú.

10. Ako funguje storno poplatok po objednaní online kurzu?

Storno kurzov sa riadi našimi obchodnými podmienkami. Objednávku elektronického obsahu nie je možné po jej zaplatení zrušiť ani vrátiť peniaze. Zároveň stiahnutím elektronického obsahu strácate nárok na odstúpenie od zmluvy.

11. Je súčasťou online kurzu nejaké potvrdenie alebo certifikát?

Sme akreditovaná a certifikovaná vzdelávacia spoločnosť. Zabezpečujeme medzinárodné certifikované kurzyskúšky spoločnosti ako Microsoft, Axelos/People Cert, Android, Google, GASQ/ISTQB/IREB, Oracle, IBM, HP, Red Hat, AWS, SAP, EXIN, CISCO, Adobe, Unity, Pearson Vue.

IT Academy VITA Certifikácia

Po úspešne absolvovanom kurzu, pozretí videí, stiahnutí príručky a testov, ak sú k dispozícii, získate certifikát o absolvovaní kurzu. Certifikát je platný v rámci SR. Akreditované osvedčenie Ministerstvom školstva platné v rámci EÚ sa platí zvlášť. Pri zakúpení oficiálnej medzinárodnej certifikačnej skúšky je možné od nás získať medzinárodne platný certifikát. Za oficiálnu certifikačnú skúšku sa platí osobitne.

Certifikáty si viete vygenerovať a kedykoľvek stiahnuť v slovenskom alebo anglickom jazyku.

ISTQB EXIN ISO Certifikácie

12. K čomu viem certifikát využiť?

Medzinárodne platné certifikátyuznávané celosvetovo. Sú väčšinou vstupenkou k najlukratívnejším pracovným pozíciám. Pri výberových konaniach, štátnych a verejných projektoch a obstarávaniach sú často povinnou požiadavkou. Akreditované osvedčenie Ministerstva školstva je platnéuznávané v celej Európskej Únií. Je dokladom a dôkazom pre zamestnávateľa, že si absolvoval kvalifikovaný odborný kurz.

Akreditácia Ministerstva Školstva MŠ

Certifikát o absolvovaní kurzu je dokladom, ktorý o tebe hovorí, že na sebe neustále pracuješ a vzdelávaš sa. Tiež ti pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú záujem o rovnaké pracovné miesto alebo sebaprezentáciu. Určite vám odporúčame pridať certifikátyosvedčenia na profesionálnu sieť LinkedIn. Tým najlepším študentom dávajú lektori odporúčania na LinkedIn.

LinkedIn Certifikáty

13. Viem sa ku kurzom vrátiť?

Kurzy sú vám k dispozícii kedykoľvek počas obdobia 12 mesiacov. Video obsah si viete zastaviť, pretočiť a znova pustiť. Elektronické materiály vám ostávajú po stiahnutí do zariadenia navždy. Každoročne dopĺňame, aktualizujeme obsah kurzov a pridávame nové materiály. Chceme, aby ste mali kurzy vždy s aktuálnymi informáciami a vychytávkami.

Firma

1. Pre koho sú online firemné kurzy určené?

Sú určené firmám, ktoré chcú vzdelávaťrozvíjať svojich zamestnancov. Firemné vzdelávanie zamestnancov patrí k najväčším a najžiadanejším firemným benefitom. Firmy si uvedomujú, že poslať všetkých svojich zamestnancov na prezenčné kurzy je časovo aj finančne náročné.

2. Aké sú hlavné výhody firemných online kurzov?

Online kurzy sú k dispozícií počas celého dňa. Náklady na vzdelávanie sú omnoho nižšie. Vzdelávanie môže byť zároveň podstatne efektívnejšie. Jednou z najväčších výhod firemného online vzdelávania je možnosť mať dohlaď nad celým procesom vzdelávania. Viete sledovať svoj progresporovnávať sa s ostatnými členmi tímu. Tempo výučby si kompletne prispôsobujete podľa seba.

Prečo Online Kurzy

Ak by ste sa rozhodli pre prezenčné kurzy, pozrite si našu ponuku www.it-academy.sk. Odporúčame všetkými desiatimi vyskúšať online formu štúdia prostredníctvom stránky www.vita.sk. Je to efektívna cesta k vedomostiam s výhodnou cenou.

3. Aké kurzy sú k dispozícii a akou formou sa poskytujú? Sú to elektronické knihy alebo videá?

Ide o približne 400+ akreditovaných online kurzov. Fungujeme formou learning by doing, napriek tomu, že ide o online kurzy, tak vás neuspia. Naši certifikovaní lektori nahrali videá spojením teórie a praktických ukážok. Sú to video záznamy kurzov spoločností IT Academy a jej partnerov. Kurzy sú hlavne zamerané na prax. Súčasťou elektronických materiálov sú knihy, príručky, prezentácie, vzorové projekty, cvičenia a ťaháčiky.

4. Vieme zakúpiť jednu licenciu napríklad na Excel a tým pádom prihlásenie už zdieľať v rámci firmy pre našich zamestnancov.

Poskytovanie online kurzov v rámci firiem je cez jedinečný kód, ktorý od nás po objednaní služieb dostanete. Tu už potom záleží len od počtu licencií, ktoré potrebujete. Pre 1 používateľa je pridelená 1 licencia.

5. Poskytujete zľavy pre firmy? Je možné zakúpiť multilicenciu za výhodnejších podmienok? Akú nám dáte zľavu?

Na spolupráci s firmami nám záleží a sme si vedomí, že firmy je možné zdokonaliť nie len v jednom smere. Práve preto máme pre firmy vytvorené multilicencie so zaujímavými zľavami. Výška zľavy na licencie sa odvíja od počtu. Počet licencií a ich zakúpenie viete zrealizovať na našej stránke www.vita.sk/kurzy-pre-firmy/

Kurzy pre Firmy VITA

6. Ako funguje licencovanie pre firmy?

Využitie služieb a zaplatenie licencie spadá pod Licenčnú dohodu. Firma teda berie na vedomie, že je zakázané, aby dochádzalo k prenosu duševného vlastníctva poskytovateľa ani žiadneho z jeho dodávateľov. Všetky súčasti Elektronického obsahu sú licencované, nie predávané, a takáto licencia je nevýhradná.

7. Viete nám vytvoriť online kurzy na mieru?

Áno, samozrejme vieme. Pozrite si naše osnovy k daným kurzom a pošlite nám osnovu prípadne vzory, s ktorými pracujete a pozrieme sa nato.

Firemné Online Kurzy na Mieru

Firemné Online Kurzy na Mieru

8. Ako zabezpečíte prístup viacerým používateľom naraz?

Samotní používatelia budú používať svoj e-mail ako prihlasovacie meno, ďalej heslo a k tomu pridelený jedinečný kód, ktorý bude slúžiť na identifikáciu.

9. Musíme niečo vo firme inštalovať pre použitie VITA?

Neradi ľudí obmedzujeme. Preto nie sú potrebné žiadne špeciálne nastavenia, stačí ti akýkoľvek funkčný prehliadač.

Lektor

1. Ako sa môžem stať lektorom?

Máte ľudí čo naučiť a chcete posúvať svoje znalosti ďalej? Skvelé, ozvite sa nám na náš email admin@vita.sk a dohodneme sa ako spolu vytvoríme kvalitné online kurzy.

2. Aké sú benefity spolupráce s Vami?

 • Zarobiť si viac – vytvoríte si vlastný kurz, určíte si cenu a zarábate každou objednávkou kurzu.
 • Byť pánom svojho času – jediné čo potrebujete je nájsť si čas na nahratie kurzu do nášho portfólia.
 • Budovať si vlastnú značku – ide hlavne o možnosť prezentovania a zvyšovania svojich preferencií.
 • Zlepšenie prezentačných zručností
 • Získanie nových zákazníkov

3. Kto je za projektom VITA?

Ide o rozšírenie portfólia IT Academy. Sme si vedomí, že nie všetci ľudia sa majú možnosť vzdelávať prezenčne a túžba po Online vzdelávaní stúpa aj u našich doterajších prezenčných klientov. Portál VITA ponúka predovšetkým vytvorené kurzy spoločnosťou IT Academy. Poskytujeme záznamy z prezenčných školení vrátane starších záznamov za uplynulé roky. Celková dĺžka kurzu teda okrem základných 4-10 hodín školenia obsahuje navyše aj záznamy zo starších školení z uplynulých rokov alebo bonusový obsah.

4. Kto sú lektori?

K dispozícii sú vám certifikovaní tréneri v Microsoft, Oracle, CISCO, Google, Adobe, Axelos ktorí sa rozhodli svoje vedomosti posunúť ďalej.

5. Prečo by som mal spolupracovať s VITA?

Cieľom platformy VITA je dať lektorovi možnosť slobodne tvoriť, rozvíjať a ponúkať svoje služby. Benefitom vzájomnej spolupráce sú spokojní zákazníci lektora. My zas svojimi technológiami poskytneme záujemcom o školenia/kurzy jednoduchý nákupný proces, možnosť voľby a atraktívne prostredie, ktoré slúži ako aj vlastný e-shop lektora. Zároveň  ti vieme pomôcť so sebapropagáciou, marketingom a reklamou.

6. Som certifikovaný lektor a mám už nahraté videozáznamy zo svojich kurzov viem ich bez úpravy nahrať do Vášho portfólia?

Táto možnosť tu samozrejme je k dispozícii. Ideálne je si, ale prejsť spoločne konkrétne podmienky na osobnom stretnutí. V prípade otázok sa viete obrátiť priamo aj na admin@vita.sk.

7. Akým spôsobom sú vyplácané moje odmeny?

Odmeny sú vyplácané mesačne v závislosti od:

 • či si lektor pripravuje všetky materiály sám, nahráva videá do našej platformy
 • lektor má podklady, ktoré s nami konzultuje, spracovanie videa prebieha za našej pomoci
 • marketing a reklama

8. Koľko si viem zarobiť?

Závisí to od vás. Ponúkame vám byť okrem lektora pre online kurzy aj naším lektorom pre prezenčné kurzy. Hodinové sadzby sú 12 35 Eur/hod netto.

9. Ako je to s vlastníctvom a autorstvom kurzov?

Dostanete prístup k našim materiálom, na ktoré sa vzťahujú autorské práva a tým pádom je zakázané ich používať pre iné kurzy ako naše. Čiže klasická licenčná zmluva o používaní materiálov. Vyhradzujeme si právo nepredávať online kurzy a materiály konkurenčným spoločnostiam poskytujúcim online a prezenčné kurzy.

10. Nahrávanie materiálov

Všetky materiály, ktoré sú súčasťou kurzov je potrebné nahrať do nášho systému, aby mal používateľ jednoduchú možnosť si ich prehrať.