Online kurz SoapUI ťa naučí

 • Správne používať SoapUI
 • Testovať webové služby SOA, REST
 • Vykonávať automatizované funkčné testy
 • Refaktorovať testy
 • Narábať s testovacími premennými
 • Skriptovať v GroovyScript
 • Tvoriť testovacie reporty
 • Používať API, performance testy

Požiadavky a Vstupné Znalosti

 • Na absolvovanie tohto kurzu nie sú potrebné žiadne skúsenosti s kódovaním a programovaním
 • Základy práce s PC a Windows, Linux alebo macOS
 • Základy práce s kancelárskym balíkom Microsoft Office, OpenOffice alebo LibreOffice
 • Základy práce s textovým editorom

Cieľové skupiny a Komu je kurz určený

 • IT automatizovaní testeri
 • IT testeri
 • Softvéroví inžinieri
 • IT projektoví manažéri
 • Vývojári aplikácií

Obsah a Učebná Osnova online kurz SoapUI

I. Ako Používať SoapUI

Download, Vlastnosti, Kalkulačka, Assertion 1:32:40

II. Webové Služby, Operácie

Webové Služby, SOAP, WSDL, Operácie 1:51:46

III. REST Vlastnosti

REST Vlastnosti, Metódy HTTP, GraphQL 1:27:05

IV. DataFlex, Grouping

DataFlex, SOAP Project, WADL, Request, Grouping 2:02:14

V. Prehľad Projektu, Tvorba Requestov

WSDL Dokument, Prehľad Projektu, Manuálny Test 2:49:41

VI. Vlastnosti, Premenné

SoapUI, GroovyScript, Asercie, Vlastnosti, Premenné 55:41
Projekty, Parametre, Script Assertion, Token 1:28:02

Často Kladené Otázky FAQ

Čo je SoapUI?

Online kurz SoapUI je zameraný na nástroj, ktorý je určený na testovanie a správu služieb založených na protokole SOAP (Simple Object Access Protocol). SOAP je protokol používaný na výmenu štruktúrovaných správ medzi aplikáciami.

Kto používa SoapUI?

ESET, Slovensko IT, Minebea Slovakia, ELCOM, MicroStep, IBM, Siemens, Innovatrics, DATALAN, Swiss Re, SOFTEC, SOITRON

Kde sa používa SoapUI?

Webové služby, komunikácia medzi aplikáciami a výmena dát, finančný sektor, telekomunikačný priemysel, správa sieťových zariadení, správa odberateľov, fakturácia a správa účtov, e-commerce aplikácie, zdravotníctvo, CRM a ERP systémy

Prečo sa používa SoapUI?

SoapUI umožňuje testovať funkčnosť a bezpečnosť webových služieb, automatizovať testovacie scenáre a testovacie prípady, monitorovať odpovede služieb a integrovať s ďalšími nástrojmi

Aké sú TOP certifikácie na SoapUI?

ISTQB od 150 Eur. IREB od 250 Eur. Microsoft Programming in C# od 200 Eur. Oracle Certified Associate Java Programmer OCAJP od 250 Eur. Oracle Certified Professional Java Programmer OCPJP od 250 Eur. Oracle Certified Expert - Web Component Developer OCEWCD od 250 Eur. UML OMG CERTIFIED UML PROFESSIONAL 2™ (OCUP 2™) od 250 Eur. BPMN OMG CERTIFIED EXPERT IN BPM™ 2 (OCEB™ 2) od 250 Eur. Unity od 200 Eur. Android od 200 Eur. Certifikačná skúška nie je súčasťou kurzu. Treba si za ňu priplatiť extra.

Aký je plat? Koľko zarábajú pozície s kurzom SoapUI?

Priemerná mzda IT automatizovaného testera je 2343 Eur podľa portálu platy.sk. Pozícia testera patrí k tým najlukratívnejším a veľmi žiadaným. Odporúčame si informáciu overiť vzhľadom k inflácii a rôznym regiónom.

Aké programy a nástroje používa SoapUI?

SoapUI, Groovy, GraphQL, HTPP

Lektori

miroslav reiter

Miroslav Reiter

Programátor, manažér a marketér, ktorý mudruje vo vlastnej vzdelávacej spoločnosti IT Academy. Workoholik so 134 certifikáciami a 13 titulmi. Vytvoril som vzdelávaciu platformu vita.sk, pretože milujem vzdelávanie a všetko čo k nemu patrí. Pomáham firmám ale aj jednotlivcom zlepšovať ich podnikanie a IT. Certifikácie: Microsoft certifikovaný tréner, Google certifikovaný tréner, ITIL, PRINCE2 tréner. 40000+ vyškolených klientov a 1000+ firiem, ktorým som pomohol Referencie: Národná Rada SR, Slovnaft, IBM, Panasonic, Ministerstvo obrany SR, ČSOB, Generali, Tatra banka, Európska komisia, SPP, Pixel Federation, ESET.

Všetky kurzy lektora

Hodnotenia našich študentov

4.5

5 Martin Ridzik

Super kurz, veľa príkladov, ukážok, zlepšovákov, jednoduché na pochopenie, lektor bezkonkurenčne najlepší čo sa týka SK. Rozhodne odporúčam a teším sa na 2.časť :)

4 Marek z Prahy

+ Nejlepší on-line kurz SOAPUI, který lze najít (alespoň v ČR); + Výborný popis funkcí, nastavení a orientace ve struktuře SOAPUI; + Velmi dobré vysvětlení teorie SOAP, REST, WSDL, WADL a WS; + Zdroje k SOAP a REST k dalšímu procvičování; - Časté opakování již vysvětleného; - Přeskakování mezi tématy; - Properties a Assertion pouze zjednodušeně; - Nezmíněno napojení na databázi; - Minimálně o použití XPath Tipy: 1) Před nebo po kurzu doporučuji absolvovat kurz XML I: https://www.vita.sk/online-kurz-xml-i-zaciatocnik/ Kurz je mnohem časově i informačně náročnější, než SOAPUI, ale stojí za to a je velice vhodným doplněním. 2) Video má nastavení (ozubené kolečko), pomocí nějž lze nastavovat rychlost videa, což umožňuje rychle projít opakované části a (pro někoho) nerelevantní témata. 3) Na programování v Groovy je separátní kurz: https://www.vita.sk/online-kurz-groovy-i-zaciatocnik/ Celkově hodnotím kurz jako velmi dobrý, ale chtělo by to 2. díl na probrání složitějších věcí.

4.5 Gabriela Vnuková